Тренінг креативності та розвитку творчих здібностей “під відкритим небом”
Коли творчість вчителя гармонійно поєднується із творчістю учнів – народжується сучасний урок образотворчого мистецтва.
Нова українська школа потребує молодих педагогів, сміливих у своїх починаннях, ініціативних та креативних. Адже важливою вимогою сьогодення є створення такого освітнього середовища, у якому дитині буде цікаво навчатися. Для цього вчитель повинен володіти сучасними методиками викладання як мистецтвом, бути режисером уроку, та, одночасно, його актором.
Формування компетентного педагога є пріоритетом під час викладання методики навчання образотворчого мистецтва на відділенні “Образотворче мистецтво” Самбірський Педагогічний Коледж
10 травня 2024 року викладачем методики навчання образотворчого мистецтва Заріцькою Л.І. проведено тренінг креативності та розвитку творчих здібностей “під відкритим небом” для студентів 2,3 курсів відділення на тему: Графіка як вид образотворчого мистецтва. Основні засоби графічної виразності: крапка, лінія, штрих, пляма. Характер ліній (плавні, колючі, ламані тощо). ХТЗ: “Пташка щастя” у нетрадиційній техніці виконання “дудлінг”.
Мета: Продемонструвати можливості та варіанти інтеграції мистецької освітньої галузі з іншими освітніми галузями НУШ на кожному складовому етапі уроку.
На заняття були запрошені учні 4В класу (вчитель Ковальчук Г.М. ) Самбірського ліцею “Престиж”. Дитяча безпосередність, щирість та емоційність учнів, їх ерудованість та активність лягли в основу художньо-творчого процесу. Дитячі роботи вразили всіх присутніх своєю креативністю, барвистістю. Здобувачі освіти групи ОМ 31 Дрозд А. та Спутаник Х. у ролі вчителя провели окремі фрагменти заняття, продемонструвавши якісно набуті знання з методики навчання образотворчого мистецтва та сформовані вміння і навики проведення уроків і занять під час пробної педагогічної практики на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста Самбора.
Здобувачі освіти мали можливість безпосередньо спостерігати “творчу режисуру” уроку образотворчого мистецтва та здійснити аналіз ефективності впровадження в його перебіг інтеграційних технологій навчання, що, в свою чергу, сприятиме формуванню високого рівня їх педагогічної майстерності.